| Prep | 5 min |
Treat yourself to an irresistable dessert made with reduced-fat vanilla ice cream and broken chocolate, and topped with nuts.
Method
Divide strawberries between two dessert dishes or sundae glasses.
Top with the banana slices and a scoop of ice cream.
Sprinkle with walnuts and Caramello Koala and serve.
Nutrition facts per serve
Makes 2 serves
Note: If food units vary from the book, be guided by the following food units.
| Meat & Protein | 0 |
| Bread & Cereals | 0 |
| Vegetables | 0 |
| Fruit | 0.7 |
| Dairy | 0 |
| Healthy Fats & Oils | 0.2 |
| Indulgences | 1.1 |
| Calories | 191 |
| Protein | 3.7 g |
| Total fat | 4.8 g |
| - Saturated fat | 2.3 g |
| Total carbohydrates | 32.8 g |
| - Total sugars | 27 g |
| Fibre | 3.5 g |
| Sodium | 45 mg |